صنعت خودرو با توسعه بیشتر خودروهای برقی ، خودران و بسیار متصل با تحول روبرو است. در نتیجه ، یک سیستم مدیریت یادگیری به مشاغل خودرو راه حلی ارائه می دهد تا به طور منظم آموزش کارکنان را برای تجهیز کارکنان برای تغییرات پیش رو ارائه دهد.

چرا باید از LMS سیستم مدیریت یادگیری برای آموزش خودرو استفاده کنید

با پیشرفت مستمر در زمینه فناوری ، تجارت موبایل توجه خود را به جدیدترین نوآوری های دیجیتالی و فنی معطوف کرده است. به طور خاص ، ممنوعیت آینده خودروهای بنزینی و دیزلی منجر به پیش از آن با توسعه وسایل نقلیه با سوخت جایگزین شده و پیش بینی می شود که تا سال 2030 بیش از 55 درصد از فروش خودروها به طور کامل برقی شود.

از جمله تغییرات مختلفی که به انتقال سریع صنعت کمک می کند ، تکامل خودروهای خودران است. پتانسیل داشتن وسایل نقلیه بدون راننده نه تنها ارتباط انسان با رانندگی را دوباره تعریف می کند ، بلکه امیدوار است خطرات انسانی را در جاده ها کاهش دهد. علاوه بر این ، مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که از تکنولوژی بیشتری در داخل خودرو و همچنین پیشرفت بیشتر در ارتباط بین وسایل نقلیه و زیرساخت های ترافیکی دیدن کنند.

همراه با تحولات در خودروهای خودران و اتصالات ، پیش بینی می شود که مدلها سالانه منتشر شوند و روزهای صبر و شکیبایی منتظر نسخه های جدید باقی بماند.

در نتیجه ، تغییرات در صنعت ، طرز فکر مصرف کننده سنتی را هنگام خرید خودرو شکل می دهد. بنابراین ، رویکردهای فروش باید اصلاح شوند و دانش پیشرفته محصول برای سازگاری با این رفتار جدید مشتری ضروری است.

در نهایت ، هیچ وقت برای مشاغل مهمتر نبوده است که آموزش هایی را برای حمایت از کارکنان از طریق تجدید ساختار ارائه دهند و سیستم مدیریت یادگیری راه حلی مناسب برای برآوردن این الزامات است.

LMS سیستم مدیریت یادگیری چیست؟

سیستم مدیریت یادگیری (LMS) یک بستر نرم افزاری برای میزبانی ، ایجاد ، مدیریت و گزارش ارائه دوره های آموزشی آنلاین است. با استفاده از آخرین پیشرفت ها در فناوری دیجیتال ، شرکت ها می توانند انواع محتواهای آموزشی را از یک پورتال آموزشی ، سازگار با چندین دستگاه ارائه دهند تا کارکنان بتوانند در مواقع ضروری به یادگیری دسترسی پیدا کنند.

کیا اروپا ، میتسوبیشی موتورز و رنو انگلستان تنها تعداد انگشت شماری از مشاغل پیشرو در زمینه خودرو هستند که در حال حاضر از فناوری یادگیری Digits برای ارائه آموزش در سازمان های خود استفاده می کنند.

اما ، چه چیزی باعث می شود LMS سیستم مدیریت یادگیری برای مشاغل خودرو مناسب باشد؟

1. به سرعت تغییرات صنعت را به روز کنید

نه تنها تلاش های روزافزون این صنعت برای ایجاد خودروهای پایدار و خودران باعث ایجاد هیاهو در داخل این بخش می شود ، بلکه تغییرات منظم در مقررات انطباق و به روزرسانی مدل ها نیز اطلاع رسانی کارکنان را برای مشاغل بسیار دشوار می کند.

با این حال ، با یک LMS سیستم مدیریت یادگیری ، سازمانهای خودروسازی می توانند به سرعت در حال تکامل و ارائه محتوای آموزشی جدید به نمایندگان در سراسر کشور باشند ، با همان سرعت سریع صنعت در حال پیشرفت است.

یک راه حل به موقع و مقرون به صرفه تر از اطلاع رسانی دستی کارکنان در هر زمان تغییر در صنعت.

2. آموزش به موقع

با توجه به اینکه تجربه مشتری به ویژه در این تجارت بسیار مهم است ، کارگاهها ذاتی فرایند آموزش خودرو هستند. اما فقط استفاده از آموزش های مبتنی بر کلاس دارای معایب است ، زیرا برای کارکنان بسیار وقت گیر است ، مجبور می شوید چندین روز را به آموزش اختصاص دهید ، و همچنین زمان را برای سفر کنار بگذارید. علاوه بر این ، به کارکنان فقط یک فرصت داده می شود تا تمام اطلاعات کلیدی را به خاطر بسپارند.

با اتخاذ یک LMS سیستم مدیریت یادگیری سازگار با طیف وسیعی از دستگاهها ، سازمانها به راحتی می توانند مجموعه ای از مطالب آموزشی آنلاین را که در زمان و مکان مناسب یادگیرندگان در اختیار آنها قرار می گیرد ، میزبانی کنند. کاهش زمان لازم برای تکمیل آموزش حدود 40-60 ، اما علاوه بر این ، دسترسی سریع دانش آموزان به یادگیری را در مواقعی که به آن نیاز بیشتری دارند ، فراهم می کند.

3. یادگیری مربوطه

مانند هر شرکتی ، طیف وسیعی از نقشها در سازمانهای خودروسازی وجود دارد ، بنابراین رویکرد “برای همه مناسب نیست” به طور موثر یادگیری را ارائه نمی دهد. اجرای یادگیری یکسان برای تیم های فروش و تکنسین ها نتیجه ای ندارد ، زیرا هر دو شغل نیازهای کاملاً متفاوتی دارند.

سرمایه گذاری بر روی یک پلت فرم یادگیری دیجیتالی اجازه می دهد تا مواد آموزشی خاصی با توجه به نقش ها ، بخش ها یا نمایندگی ها اختصاص داده شود ، بنابراین زبان آموزان فقط اطلاعات مربوط به شغل خود را مشاهده می کنند. نه تنها اطمینان حاصل می شود که نمایندگان از یادگیری مناسب برای ارتقاء موقعیت خود در کسب و کار یاد می گیرند ، بلکه با برجسته کردن نحوه استفاده از آموزش برای نقش فردی آنها ، به افزایش علاقه کمک می کند.

4. گزارش دهی

نشان دادن سازگاری کارکنان در اکثر صنایع بسیار مهم است ، اما بیشتر برای شرکت های خودروسازی ، به ویژه از آنجایی که برای کارکنان شرکت های ارائه دهنده بیمه اتومبیل و کمک های کنار جاده ای الزامی شده است که 15 ساعت آموزش مالی CPD را گذرانده باشند. ثبت دستی تکمیل آموزش اجباری به راحتی قابل ردیابی است. با سرمایه گذاری در راه حل یادگیری آنلاین ، سازمان ها می توانند پیشرفت آموزش های ضروری را ردیابی کرده و اطمینان حاصل کنند که هر کارمند از شرایط مطلوب برخوردار است.

علاوه بر ردیابی یادگیری مبتنی بر انطباق ، عملکرد گزارشگری موجود در تشکیل استراتژی یادگیری آینده اساسی است. مشاوران یادگیری به جای تصمیم گیری کورکورانه در زمینه های بعدی آموزش برای تمرکز ، می توانند از طریق گزارش دهی درک درستی از نحوه عملکرد کسب و کار کسب کنند. برای صنعتی که به طور خاص بر خدمات مشتری با کیفیت بالا متمرکز است ، توجه به مهارت ها یا افرادی که به توسعه بیشتری نیاز دارند در ایجاد تجربه مشتری بی عیب و نقص بسیار مهم است.

5. روش یادگیری ترکیبی

علیرغم اینکه مشاغل خودرو با سهولت بیشتری دوره های آموزشی آنلاین را می گذرانند ، جلسات آموزشی حضوری و معرفی محصولات برای صنعت بسیار مهم است ، به ویژه برای مدیران فروش که روش های فروش و اطلاعات خودرو را بیاموزند. قبل از روزهای استفاده از قابلیت های رزرو آنلاین که در LMS سیستم مدیریت یادگیری موجود بود ، سازمان ها زمان و منابع خود را برای ترتیب دادن آموزش اختصاص می دادند ، تنها برای کسب کمتر از ظرفیت کامل برای شرکت.

در حال حاضر ، با استفاده از عملکرد LMS ، شرکتها می توانند دوره های کلاس درس را با کارآیی بیشتری سازماندهی کرده و حضور نمایندگان را با ویژگیها و ابزارکهای دوره تضمین کنند. در نتیجه ، ایجاد یک روش ترکیبی برای آموزش با ترکیب هر دو مزیت فناوری یادگیری دیجیتال برای رزرو دوره ها با کارگاه های آموزشی در دنیای واقعی.

نتیجه گیری

در صنعتی که در حال تغییر و تحول مداوم است ، امکان به روزرسانی مکرر کارکنان در مورد وسایل نقلیه و ویژگی های جدید ، گزارش تکمیل آموزش رعایت و ترکیب مواد آموزشی دیجیتال و آفلاین ، ضروری است. با استفاده از یک LMS سیستم مدیریت یادگیری ، مشاغل می توانند با ایجاد ثبات در صنعت ، کارکنان را برای انتقال مداوم صنعت آماده کنند.

منابع :

https://elearningindustry.com/advantages-using-learning-management-system-automotive-industry

سامیتیس ، سرویسهای ابری مدیریت آموزش الکترونیکی مودل MOODLE LMS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با واحد فروش و مدیریت