نحوه میزبانی موفق وبینار آنلاین ( ابزارهای وبینار رایگان در مقابل پولی)

وبینار یک راه عالی برای تعامل با مخاطبان خود و افزایش درآمد شما است. با این حال ، برای اطمینان از موفقیت وبینار خود باید اقدامات خاصی را انجام دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که در مورد موضوع وبینار خود تصمیم بگیرید. سپس ، باید یک صفحه اسلاید همراه ایجاد کنید که به شما در ارائه ارائه وبینار کمک کند. همچنین باید یک صفحه فرود ایجاد کنید تا مخاطبان شما بتوانند در وبینار ثبت نام کنند. در نهایت ، شما باید ابزار مناسب را برای میزبانی آن انتخاب کنید.

در این قسمت از سری ، ما نحوه تهیه ، ابزارهای موجود و نحوه استفاده از یک ابزار رایگان خاص برای میزبانی وبینار خود را پوشش خواهیم داد. آیا آمادگی یادگیری نحوه میزبانی وبینار را دارید؟ بیایید شروع کنیم.

سه مرحله آماده سازی مهم قبل از میزبانی وبینار آنلاین شما

قبل از اینکه به صورت زنده و در واقع میزبان وبینار خود باشید ، ابتدا باید آماده شوید. این بدان معناست که شما باید محتوای وبینار خود را برنامه ریزی کنید ، زمان و تاریخ مناسب را انتخاب کنید و ابتدا یک تمرین را انجام دهید تا مطمئن شوید همه چیز در زمان پخش زنده روان است. بیایید هر یک از سه مرحله آماده سازی اصلی را در زیر بررسی کنیم:

مرحله 1. محتوای وبینار خود را برنامه ریزی کنید

گذشته از انتخاب موضوعی برای وبینار خود و ایجاد طرح کلی که به شما در ارائه نکات و ایده های اصلی کمک می کند ، باید برنامه ریزی ارائه و همچنین نحوه برنامه ریزی شما برای تعامل و جذب مخاطب را برنامه ریزی کنید.

استفاده از یک قالب آماده می تواند در وقت شما در ایجاد یک صفحه اسلاید از ابتدا صرفه جویی کند ، البته ناگفته نماند که نگران جنبه طراحی آن نباشید. عرشه اسلاید شما باید شامل نکات اصلی شما و همچنین هرگونه ابزار بصری مانند نمودارها ، نمودارها و تصاویر باشد که ارائه شما را جالب تر و درک آن آسان تر می کند. همچنین باید نشان تجاری شما را نشان دهد ، بنابراین توصیه می شود رنگها و فونتهای نام تجاری خود را در عرشه اسلاید خود قرار دهید. Envato Elements یک منبع عالی برای یافتن قالب های پیش ساخته اسلاید است :

قالب های ارائه
وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایتبا هزینه ماهانه کمی ، Envato Elements به شما امکان می دهد به صدها قالب عرشه اسلاید دسترسی پیدا کنید.

در مرحله بعد ، زمانی را صرف برنامه ریزی کنید که از مخاطبان خود بخواهید درگیر گفتگو شوند و همچنین نحوه فروش خود را ارائه دهید. آیا سوالی در مورد موضوع از آنها می پرسید؟ آیا در پایان بخش پرسش و پاسخ خواهید داشت؟ تا کی به سوالات اجازه می دهید؟ چه زمانی زمینه فروش خود را ایجاد خواهید کرد؟

مرحله 2. زمان مناسب را انتخاب کنید

زمانبندی وبینار شما نقش مهمی در میزان موفقیت وبینار شما ایفا می کند. تاریخ و زمان وبینار شما نباید با رویدادهای مهم مانند رویدادهای ورزشی یا تعطیلات همپوشانی داشته باشد. به مخاطبان و علایق آنها فکر کنید و مطمئن شوید که زمان بندی نه تنها برای آنها بلکه برای شما نیز مناسب است. اگر سخنران مهمان یا میزبان مشترک دارید ، مطمئن شوید که زمان و تاریخ با برنامه آنها مطابقت دارد و توجه به مخاطبان آنها را فراموش نکنید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید زمانی است که برای تبلیغات و تبلیغ وبینار خود صرف می کنید. ناگفته نماند که باید بازاریابی وبینار خود را از قبل شروع کنید تا اطمینان حاصل کنید که مخاطبان شما زمان کافی برای ثبت نام دارند.

در نهایت ، انتخاب و برنامه ریزی مدت زمان وبینار خود را فراموش نکنید. به خاطر داشته باشید که امروزه اکثر مردم برنامه های شلوغی دارند ، بنابراین از انتخاب موضوعی که بسیار وسیع باشد و در مدت زمان معقول پوشش داده نشود خودداری کنید. علاوه بر این ، اگر وبینار شما بیش از حد طولانی باشد ، ممکن است علاقه مخاطبان خود را از دست بدهید. از سوی دیگر ، اگر خیلی کوتاه باشد ، با مشکل عدم ارائه ارزش کافی و فقط مراقبت از فروش مواجه می شوید. در بیشتر موارد ، یک ساعت زمان توصیه شده برای مدت زمان وبینار است.

مرحله 3. میزبانی وبینار را تمرین کنید

آخرین مرحله آماده سازی انجام یک تمرین است. برای این مرحله ، باید مطمئن شوید که اسلاید دیک شما آماده است و از نرم افزار وبینار انتخابی خود برای میزبانی وبینار آزمایشی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که یک عضو تیم دارید که می تواند به عنوان شرکت کننده در وبینار عمل کرده و پیوند شما را دنبال کند تا در زمان برگزاری وبینار به آن بپیوندید.

در طول وبینار آزمایشی ، چت زنده را امتحان کنید ، ارائه خود را مرور کرده و در صورت امکان آن را ضبط کنید. این به شما امکان می دهد آن را پخش کرده و ببینید آیا مناطقی وجود دارد که نیاز به ویرایش یا بهبود دارد.

اکنون که مراحل آماده سازی را پوشش داده ایم ، بیایید در مورد ابزارهای رایگان و پولی که می توانید برای میزبانی وبینار آنلاین خود استفاده کنید بحث کنیم.

تبلیغات

ابزارهای رایگان و پولی برای میزبانی وبینار

وقتی صحبت از نرم افزار وبینار می شود ، هیچ کمبودی در ابزارهای برتر وجود ندارد که بتوانید نه تنها برای ارائه وبینار خود ، بلکه برای ضبط آن نیز از آنها استفاده کنید تا بعداً از آن استفاده کنید. گذشته از ابزارها و نرم افزارهای ممتاز ، ابزارهای رایگان نیز وجود دارد که برای کسانی که مقرون به صرفه هستند و یا به تازگی کار با وبینارها را آغاز کرده اند مناسب است. بیایید نگاهی دقیق تر به میزبانی وبینار برتر و رایگان داشته باشیم:

مزایای نرم افزار برتر وبینار

خدمات میزبانی برتر وبینار دارای مزایای متعددی است که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • ادغام با خدمات شخص ثالث مانند ارائه دهندگان لیست ایمیل ، بنابراین هنگامی که شخصی در وبینار شما ثبت نام می کند ، به طور خودکار به لیست ایمیل شما اضافه می شود.
 • توانایی ضبط وبینار خود و برنامه ریزی برای پخش مجدد آن به طور منظم.
 • امکان افزودن نظرسنجی ، سوالات ، چت زنده و موارد دیگر.
 • از دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی کنید تا بتوانید وبینار خود را روی تلفن یا رایانه لوحی خود اجرا کنید.

علاوه بر این ، اکثر نرم افزارهای وبینار ممتاز به شما امکان می دهد “اتاق وبینار” خود را مطابق با مارک تجاری خود سفارشی کنید.

نمونه ای از نرم افزار برتر وبینار ، GoToWebinar است . GoToWebinar یکی از قدیمی ترین سیستم عامل های وبینار است و شامل تمام ویژگی های ذکر شده در بالا و چند ویژگی دیگر است.

GoToWebinar
وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایت

برای شروع ، GoToWebinar به شما امکان می دهد تکه هایی از وبینار خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بتوانید از آنها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی وبینار خود استفاده کنید. همچنین می توانید تعداد نامحدودی “جلسات تمرینی” داشته باشید ، تجزیه و تحلیل زمان واقعی را جمع آوری کنید ، چندین مجری داشته باشید و موارد دیگر.

شایان ذکر است که قیمت نرم افزار برتر وبینار معمولاً به تعداد شرکت کنندگان بستگی دارد و هرچه وبینارهای شما محبوب تر شوند و افراد بیشتری ثبت نام و حضور کنند ، می تواند گران شود.

مزایای نرم افزار وبینار رایگان

واضح ترین مزیت نرم افزار وبینار رایگان این واقعیت است که نیازی به پرداخت هزینه آن نیست. اگر می خواهید وبینارها را امتحان کنید ، میزبانی وبینار رایگان یک راه حل عالی است ، اما مطمئن نیستید که آیا آنها بخشی منظم از استراتژی بازاریابی شما خواهند شد یا خیر. همچنین اگر بودجه شما محدود است ، یک گزینه عالی است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از نرم افزار وبینار رایگان این است که با پایین نگه داشتن هزینه های خود ، پس از وبینار سود بیشتری خواهید دید زیرا هیچ یک از درآمد فروش نیازی به صرف نرم افزار وبینار نخواهد داشت.

نمونه ای از ابزار وبینار رایگان که می توانید از آن استفاده کنید ، پخش زنده YouTube است. بیایید در مورد اینکه چرا باید جریان مستقیم YouTube را برای وبینار خود انتخاب کنید صحبت کنیم:

چرا باید جریان زنده YouTube را انتخاب کنید

پخش زنده YouTube دارای مزایای متعددی است که آن را به مدعی شایسته برای میزبانی وبینارهای آنلاین تبدیل می کند.

 • تقریباً همه یک حساب Gmail دارند که به طور خودکار یک حساب YouTube نیز به آنها می دهد. این بدان معناست که شما نیازی به ثبت نام برای یک حساب با سرویس دیگری ندارید و همچنین شرکت کنندگان شما (مانند برخی از سیستم عامل های برتر وبینار).
 • شما می توانید تعداد نامحدود شرکت کننده داشته باشید ، زیرا هرکسی می تواند به وبینار شما بپیوندد و شروع به تماشا کند.
 • می توانید از افزونه های مختلفی استفاده کنید که امکان گفتگوی زنده ، نظرسنجی و سایر ویژگی های موجود در ابزارهای وبینار پولی را بدون پرداخت حق بیمه ممکن می سازد.
 • اگر نیاز دارید وبینار خود را فقط با چند نفر به اشتراک بگذارید ، می توانید وبینار خود را عمومی یا خصوصی کنید.
 • وبینار شما به طور خودکار ضبط شده و در حساب YouTube شما ذخیره می شود ، که به شما امکان می دهد آن را بعداً مجدداً مورد استفاده قرار دهید.
تبلیغات

نحوه میزبانی رایگان وبینار با استفاده از پخش زنده YouTube

راه اندازی وبینار خود با YouTube Live Streaming آسان است. کافی است این مراحل را دنبال کنید:

مرحله 1. با استفاده از YouTube Live یک رویداد جدید تنظیم کنید

برای شروع راه اندازی ، باید وارد حساب Gmail خود شوید و از YouTube دیدن کنید. هنگامی که در YouTube هستید ، روی نام حساب خود حرکت دهید و Creator Studio را انتخاب کنید . سپس باید روی Live Streaming کلیک کرده و Events را انتخاب کنید .

راه اندازی رویداد در YouTube Live
وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایترویدادها را برای راه اندازی وبینار جدیدانتخاب کنید .

صفحه بعدی به شما امکان می دهد عنوان رویداد خود را وارد کنید ، زمان و تاریخ را انتخاب کنید ، توضیح مختصری ارائه دهید و در مورد تنظیمات حریم خصوصی وبینار خود تصمیم بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر رویداد خود را روی Unlisted یا Private تنظیم کنید ، گزینه چت زنده در دسترس نخواهد بود.

پس از وارد کردن همه جزئیات ، روی دکمه سبز اشتراک گذاری کلیک کنید تا وبینار خود را ایجاد کنید. اگر تا به حال ویدئویی بارگذاری نکرده اید یا از YouTube Live استفاده نکرده اید ، از شما خواسته می شود حساب YouTube خود را تأیید کنید ، همچنین به شما امکان می دهد بیش از 15 دقیقه جریان داشته باشید و امکان انتشار وبینار شما در کانال YouTube شما فراهم شود. به

مرحله 2. با Hangouts on Air آشنا شوید

پخش زنده YouTube وبینار شما را با استفاده از Hangouts on Air ارائه می دهد قبل از وبینار ، ایده خوبی است که یک رویداد عملی ایجاد کنید و با رابط کاربری آشنا شوید.

رابط Hangouts on Air
وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایتHangouts on Air نحوه ارائه وبینار شما به YouTube است.

همانطور که از تصویر صفحه مشاهده می کنید ، نوار بالا به شما امکان می دهد دوربین خود را فعال و غیرفعال کنید ، تنظیمات پهنای باند را کنترل کرده و میکروفون خود را بی صدا و بی صدا کنید.

در سمت چپ ، گزینه ای برای نمایش چت زنده مشاهده می کنید تا بتوانید با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. در آنجا ، دکمه شروع به اشتراک گذاری صفحه نمایش خود را نیز پیدا می کنید تا بتوانید از صفحه اسلاید خود استفاده کنید.

همچنین پیوندهایی در انتهای صفحه وجود دارد که به شما امکان می دهد پیوند وبینار خود را به اشتراک بگذارید یا آن را در وب سایت خود قرار دهید. اگر می خواهید شرکت کنندگان در وبینار شما تجربه مارک بیشتری داشته باشند ، این یک انتخاب عالی است زیرا می توانید آنها را برای مشاهده وبینار به وب سایت خود هدایت کنید.

تنظیمات پیوند Hangouts on Air
وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایتبرای شروع میزبانی وبینار ، روی دکمه شروع پخش کلیک کنید.

در نهایت ، روی دکمه سبز رنگ در پایین صفحه کلیک کنید تا در واقع پخش وبینار خود را آغاز کنید.

مرحله 3. وبینار خود را پخش کنید

وقتی همه چیز را آماده کردید و تاریخ وبینار شما اینجاست ، وقت آن رسیده است که مستقیماً وبینار خود را پخش کنید. برای انجام این کار ، به کانال YouTube خود بازگردید ، به Creator Studio> Events بروید و دکمه Start Hangout on Air را فشار دهید.

سپس یک پنجره جدید روی صفحه مشاهده می کنید ، بارگذاری Google Hangouts به پایان می رسد و سپس می توانید دکمه شروع پخش را مانند وبینار تمرین فشار دهید.

مرحله 4. ضبط وبینار خود را بارگیری کنید

پس از اتمام وبینار ، می توانید ضبط وبینار خود را بارگیری کرده و مجدداً مورد استفاده قرار دهید. چند گزینه شامل یک کارگاه آموزشی پولی است که می تواند به عنوان یک محصول دیجیتالی خریداری شود یا در مورد موضوعی خاص آموزش ببیند ، یک فیلم قابل بارگیری که پس از ورود به لیست ایمیل شما دریافت می کنند و موارد دیگر.

همچنین می توانید پیوند وبینار خود را با کسانی که ثبت نام کرده اند اما شرکت نکرده اند به اشتراک بگذارید تا آنها بتوانند پخش مجدد را تماشا کنند.

منابع میزبانی وبینار بیشتر

اگر می خواهید بیشتر بیاموزید ، یک یا چند مقاله و آموزش ما در مورد میزبانی وبینار را بررسی کنید:

 • حراجی
  نحوه برنامه ریزی و ایجاد وبینارهای فروش که تبدیل می شوند
  برندا بارون
 • ارائه های پاورپوینت
  نحوه طراحی عرشه اسلاید وبینار قاتل (با قالب PPT پاورپوینت)
  برندا بارون
 • وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایت

 

آماده میزبانی وبینار هستید

میزبانی اولین وبینار شما دلهره آور به نظر می رسد ، به ویژه وقتی همه چیز را در نظر بگیرید. با این حال ، با کمی آمادگی ، برنامه ریزی و ابزار مناسب برای کار ، می توانید کل فرایند را ساده و ساده کنید.

استفاده از YouTube Live Streaming آسان و ساده است ، ناگفته نماند که این یک راه خوب برای میزبانی وبینارهای شما در زمانی است که تازه شروع کرده اید و برای سرمایه گذاری مالی در یک نرم افزار وبینار پولی آماده نیستید. از نکات موجود در این مقاله برای راهنمایی شما در فرآیند نحوه میزبانی وبینار به صورت رایگان استفاده کنید تا بتوانید از موفقیت کامل آن مطمئن شوید.

شرکت فناوری اطلاعات سامیتیس

WWW.SAMITIS.COM

WWW.SAMITIS.IR

LMS.SAMITIS.IR

وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با واحد فروش و مدیریت