این پست همچنین در موارد زیر موجود است: انگلیسی ( انگلیسی ) اسپانیولی ( اسپانیایی ) 繁體中文( سنتی چینی )

مفهوم کلاس مجازی ایجاد فضای آنلاین و دسترسی به عملکردهای مشابه کلاس درس سنتی است ،

بدون این که دانش آموزان و معلمان به طور فیزیکی در یک مکان حضور داشته باشند. در حالی که فناوری مدرن به این امر کمک کرده است ، مهم است که اطمینان حاصل شود که دانش آموزان به طور واقعی در درس مجازی شرکت می کنند و علاقه مند به یادگیری خود هستند.

برخی از روشهای بهبود تعامل دانش آموزان را در کلاس مجازی ، درس مجازی بخوانید.

در دنیای آموزش از راه دور ، مفهوم کلاس درس مجازی در دوران اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به طور کلی ، کلاس مجازی را می توان به عنوان یک فضای آنلاین مشترک توصیف کرد. معلمان و دانش آموزان دیگر نیازی به حضور فیزیکی در کلاس درس برای شرکت در آموزش های زمان واقعی ندارند. علاوه بر این ، سطح قابل مقایسه ای از تعامل سنتی بین دانش آموزان نیز ارائه می شود.

با این حال ، یکی از بزرگترین چالش های یادگیری مجازی ، مشارکت دانش آموزان است. به طور خاص ، بدون استراتژی های مناسب ، ایجاد همان میزان علاقه ، مشارکت و مشارکت که در کلاس های سنتی تمایل دارید ، دشوار است.

در این مقاله ، برخی از م effectiveثرترین روش ها برای افزایش مشارکت دانش آموزان در کلاس های مجازی را بررسی می کنیم.

تعامل در کلاس درس مجازی - مشارکت دانش آموزان چیست؟

“مشارکت دانش آموزان معانی زیادی دارد. “ –
پل اشوین و دبی مک ویتی
اهمیت مشارکت دانشجویی: مفاهیم سیاست و عمل (2015) *

مشارکت دانشجویی چیست؟

فعالیتهای دانشجویی است تعریف به عنوان “یک درجه توجه، کنجکاوی، علاقه و enthousia بازدید کنندگان من که دانش آموزان نشان می دهد. بعضی اوقات گفته می شود که دانش آموزان تنها در صورتی می توانند درگیر یادگیری خود باشند که در درس ها شرکت کرده و به آموزش خود علاقه واقعی داشته باشند.

آموزش از راه دور و یا کلاس درس مجازی محیطی که در آن دانش آموزان می توانند فعالانه در جلسات شرکت می کنند، از طریق ابزارهای آموزشی در دسترس به آنها و در نتیجه بهبود نتایج علمی خود را ایجاد می کند.

آنچه در مورد مشارکت دانش آموزان مهم است بدانید؟ مشارکت دانشجویی چیست؟

تعامل در کلاس درس مجازی - تاکتیک های مشارکت در کلاس مجازی

تاکتیک های تعامل مجازی
یادگیری فعال: دانش آموزان را وادار به مشارکت فعال کنید.
همکاری مجازی: با همکلاسی های مجازی خود کار کنید.
بازی برای یادگیری: یادگیری را تا آنجا که ممکن است سرگرم کننده کنید

مشارکت در کلاس مجازی

از نظر حفظ تعامل در کلاس مجازی ، استراتژی ها و روش های آموزشی زیر را می توان اعمال کرد:

یادگیری فعال

تلاشهای زیادی برای تعریف دقیق یادگیری فعال انجام شده است. اگرچه یافتن تعریفی دشوار است ، اما بیشتر تعاریف نشان می دهد که یادگیری فعال فراتر از انتقال ساده دانش از نوع سخنرانی است و این از طریق مشارکت فعال و کاربرد مفاهیم آموخته شده است.

در سال 2014 ، فریمن و همکارانش صدها تعریف را گردآوری کرده است تا توضیحات خود را ارائه دهد . این تعریف با تأکید بر اهمیت “فعالیت های کلاسی و / یا بحث” و همچنین “تفکر عمیق” فراتر می رود.

علاوه بر این ، چندین روش برای ایجاد یک نوع محیط یادگیری فعال وجود دارد. سپس هدف ، تشویق تعامل با بحث های گروهی برای تشویق دانش آموزان به تعامل و تأمل در مورد آنچه که می آموزند است. علاوه بر این ، می توان تظاهرات و سایر فعالیت های مشابه را به عنوان بخشی از یک درس مجازی سازماندهی کرد.

همکاری مجازی

در ادامه اهمیت یادگیری فعال ، یکی دیگر از راه هایی که دانش آموزان می توانند در کلاس مجازی شرکت کنند این است که اطمینان حاصل کنند که آنها نیز یک تجربه اجتماعی موفق دارند. این به توضیح اینکه چرا ایجاد فرصت برای همکاری می تواند بسیار مفید باشد کمک می کند.

این همکاری را می توان برای همه کلاس های مجازی تطبیق داد. با این حال ، هنوز هم بهتر است گروه یادگیری را به گروه های کوچک تقسیم کنید تا بیشتر افراد به طور فعال در بحث ها شرکت کنند. پس از پایان جلسه مشارکت ، معلمان می توانند گروه های یادگیری را برای به اشتراک گذاشتن ایده ها گرد هم آورند.

تعدادی از راه حل های مختلف فناوری می تواند به فعال کردن این نوع همکاری جداگانه کمک کند ، از جمله عملکردهای چت آنلاین که اتاقهای خروجی را فعال می کند یا راه حل های پیام فوری. myViewBoard محصول، به عنوان مثال، ارائه می دهد تمام این قابلیت ها، در حالی که برای whiteboarding اشتراک گذاشته شده، اشتراک گذاری صفحه نمایش و حاشیه نویسی زندگی می کنند اجازه می دهد.

بازی کنید تا یاد بگیرید

سپس یکی دیگر از عناصر کلیدی در تقویت مشارکت دانش آموزان این است که سعی کنید تا آنجا که ممکن است درس ها لذت بخش باشند و یکی از روش هایی که می تواند کمک کند ایده   بازی برای یادگیری است . تلاش برای معرفی جنبه های بازی و طراحی بازی در درس ها بر ارتباط حضوری متکی بود. اما در واقعیت ، مفهوم بازی برای یادگیری در کلاس های مجازی یک مزیت اصلی است.

به عنوان مثال ، معرفی بازی هایی مانند مسابقه در کلاس مجازی نسبتاً آسان است. این به منظور دوگانه بهبود تعامل دانش آموزان و در نتیجه آزمایش دانش و درک آنها از گروه عمل می کند.

سپس گزینه های بازی تقریباً بی پایان هستند و این مفهوم فرصتی مناسب برای معلمان برای خلاقیت واقعی فراهم می کند. نکته اصلی این است که سعی کنید دروس را تا آنجا که ممکن است سرگرم کننده کنید تا دانش آموزان بخواهند شرکت کنند ، اما همچنین اطمینان حاصل کنید که همه بازی ها دارای ارزش آموزشی هستند.

مشارکت در کلاس درس مجازی -انواع مشارکت دانش آموزان

بسیاری از انواع گردن اورژانس از فعالیتهای دانشجویی – تعامل رفتاری، شناختی و عاطفی

این پست همچنین در موارد زیر موجود است: انگلیسی ( انگلیسی ) اسپانیولی ( اسپانیایی ) 繁體中文( سنتی چینی )

برای چندین دهه ، ما تلاش خود را برای بهبود مشارکت دانش آموزان در کلاس با فعالیت های یادگیری با کمک ویدیو انجام داده ایم. با این حال ، در گذشته ، ویدئوها اغلب به عنوان یک ابزار  آرامش  اضافی تلقی می شدند تا یک عنصر اساسی در تحریک تمرکز دانش آموزان در کلاس درس. با این حال ، به لطف تکامل اینترنت ، در دسترس بودن محتوای ویدیویی و فناوری های جدید در دنیای آموزشی ، ذهنیت ها تغییر کرده است.

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مزایای استفاده از یادگیری با کمک ویدئو برای بهبود مشارکت در کلاس درس و نتایج دانش آموزان پیدا کنید .

بحث در مورد یادگیری با کمک ویدئو برای تحریک مشارکت دانش آموزان در کلاس درس چیز جدیدی نیست. با این وجود ، بسیاری از دانش آموزان از نسل های گذشته خاطرات خوبی از تلویزیونی دارند که برای کلاس های آخر سال به کلاسشان آورده شده است ، به این معنی که زمان تماشای ویدئو فرا رسیده است .

در حال حاضر ، استفاده از فیلم ها در دانشگاه به طور چشمگیری تغییر کرده است. در سال های اخیر و به ویژه در سال 2020 ، محتوای ویدئویی در دسترس تر شده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، طبق تحقیقات کلتورا ، 70 درصد از معلمان هفته ای چند بار در کلاس درس از فیلم استفاده می کنند. بیشتر اوقات ، محتوای ویدئویی از اینترنت پخش می شود.

اما در ادامه ، چگونه می توان از ویدئوها برای بهبود مشارکت دانش آموزان و عملکرد تحصیلی آنها استفاده کرد؟

با فیلم هایی که برای معلمان طراحی شده تدریس کنید. زبان ، هنر ، زیست شناسی ، ریاضیات ، علوم… +40 موضوع دانشگاهی و +2،000،000 فیلم آموزشی.

درس مجازی تکاملی

در حالی که برخی همچنان این افسانه را مطرح می کنند که یادگیری با کمک ویدئو یک تجربه تدریس غیرفعال است ، واقعیت این است که معلمان می توانند از تابلوهای دیجیتالی و فناوری های آموزشی مشابه استفاده کنند تا دروس را بسیار جذاب ، متنوع و تعاملی کنند. به عنوان مثال، می توانید فیلم های آموزشی برنامه درسی OSS R اما به راحتی یافت، آغاز شده، متوقف، متوقف شد و در راه های دیگر کنترل می شود. معلمان می توانند از فیلم های کوتاه یا بخشی از فیلم برای معرفی یک موضوع جدید یا پرسیدن سوالات استفاده کنند.

بنابراین، مشارکت دانش آموزان با پیشرفته ویدئو یادگیری نخواهد بود در انتشار فیلم بلند و اجازه دادن به etudian موفق تی بازدید کنندگان تماشای بی سر و صدا. در عوض ، ویدئوها می توانند راهی برای نقطه گذاری یک درس با لحظات کلیدی برای جلب توجه بیشتر دانش آموزان شوند. از فیلم های آموزشی نیز می توان برای حمایت از نکاتی که معلمان بیان کرده اند استفاده کرد.

محتوای مناسب پیدا کنید

یادگیری با کمک ویدئو چالش هایی را برای معلمان ایجاد می کند ، مانند یافتن محتوای مناسب برای نیازهای آنها. به طور خاص، معلمان با استفاده از سیستم عامل های مانند یوتیوب، با بسیاری از محتوای تولید شده توسط مواجه تو SERS برای پیدا کردن فیلم ، که بسیاری از ضعیف مستند خواهد، categ ای تمسخر یا نامناسب نه به ذکر است در حال اجرا تبلیغات، که پیشرفت را مختل خواهد دوره.

خبر خوب این است که بسیاری از وب سایت های ویدئویی آموزشی رایگان وجود دارد که استفاده از آنها برای معلمان آسان است و فقط فیلم های مناسب دانش آموزان را با توجه به سن آنها انتخاب می کنند. این امر پیدا کردن فیلم مناسب برای معلمان را بسیار آسان می کند.

علاوه بر این ، افزایش فیلم ها در کلاس های درس به معلمان نیز کمک کرده است تا مطالبی را پیدا کنند که بتواند به دانش آموزان با نیازهای آموزشی خاص کمک کند.  به عنوان مثال ، یافتن فیلم هایی با زیرنویس برای کمک به افراد کم شنوا آسان است ، در حالی که توضیحات صوتی ممکن است برای دانش آموزانی که مشکل بینایی دارند در دسترس باشد.

myViewBoard پیدا کردن فیلم های آموزشی را با مراجعه به myViewBoard Clips آسان می کند .

با آموزش به کمک ویدئو ، مشارکت دانش آموزان را تقویت کنید

بازپخش درس مجازی

در نهایت ، یکی از مزایای یادگیری با کمک ویدئو این است که دانش آموزان می توانند بارها ویدئو را تماشا کنند. در بسیاری از موارد ، فیلم ها به صورت آنلاین ، چه در مدرسه و چه در خانه ، به صورت رایگان در دسترس هستند. اگر دانش آموزان در تمرکز در کلاس مجازی مشکل داشته باشند یا فیلم را درک نکنند ، می توانند دوباره آن را تماشا کنند.

سپس ممکن است برای مشارکت دانش آموزان ضروری باشد. در بار، دانش آموزان ممکن است پریشان و احساس می کنم که درس بدون آنها ادامه دارد. این احساس در صورتی رخ می دهد که دانش آموز توضیحی را که درک آن دشوار است از دست بدهد. دسترسی به محتوای ویدئویی درخواستی می تواند تا حد زیادی به کاهش برخی از این مسائل کمک کند.

نتیجه

در نتیجه ، یک کلاس مجازی می تواند راهی عالی برای بازآفرینی بسیاری از مزایای آموزش کلاسی سنتی باشد ، بدون اینکه افراد ملزم به حضور فیزیکی در یک مکان باشند. با این حال ، برای مشارکت واقعی دانش آموزان در چنین محیطی ، اتخاذ استراتژی های یادگیری فعال ، سرمایه گذاری در بازیهای سرگرم کننده و تمرکز بر ایجاد نوعی فضای آنلاین مهم است که در آن تمرینات مشارکتی قابل انجام است.

ضروری است که دروس مجازی متنوع و در عین حال لذت بخش باشد و بتواند توجه دانش آموزان را در کلاس مجازی جلب کند. در حالت ایده آل ، شرکت کنندگان از تعامل اجتماعی نیز سود خواهند برد ، که می تواند به آنها در سرمایه گذاری بر روی نتایج خود و گروه به طور کلی کمک کند.

مدرنیته و پیشرفت در فناوری دیجیتال کمک کرده است که ویدئو به بخش اساسی بسیاری از جهان آموزش تبدیل شود. همچنین بسیاری از معلمان را قادر ساخته است تا تعامل دانش آموزان را با یادگیری ویدیویی بهبود بخشند. به طور خاص ، هنگام ارائه محتوای مرتبط و نحوه جذاب کردن فیلم ها ، نقش بسیار مهمی در تمرکز دانش آموزان دارد.

توصیه می کنیم از کلیپ های myViewBoard برای دسترسی آسان به یادگیری با کمک ویدئو یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد یادگیری با کمک ویدئو استفاده کنید ، اینجا را کلیک کنید: یادگیری با کمک ویدئو: بهتر از یک میلیون کلمه

آیا می خواهید دانش آموزان خود را در طول آموزش از راه دور بهتر درگیر کنید؟ درباره راه حل های آموزش از راه دور بیشتر بدانید  . یا با کلیک کردن اینجا درباره نحوه یادگیری با کمک ویدئو مشارکت دانش آموزان را بیشتر بیاموزید .

شرکت فناوری اطلاعات سامیتیس

WWW.SAMITIS.COM

WWW.SAMITIS.IR

LMS.SAMITIS.IR

وبینار آنلاین ، هاستینگ ، کلاس آنلاین ادوبی کانکت ، کلاس آنلاین بیگ بلو باتن ، lms moodle ، سامانه آموزش مودل ، سرور اختصاصی و اشتراکی ، خدمات ابری سازمانی ، adobe connect ، bigbluebutton ، طراحی وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با واحد فروش و مدیریت