خدمات سلامت نروژ به نیروی کار از طریق مودل Moodle Workplace قدرت می بخشد 2021

مودل
سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی ، مودل ، Moodle LMS ، Moodle Cloud ، آموزش آنلاین ، مدرسه آنلاین ، آزمون آنلاین ، آموزش مجازی

واحد مشاوره ملی پیری و سلامت نروژ (سالمندی و سلامت) تقریباً در تمام شهرداری های نروژ دانش و شایستگی های حرفه ای را به پرسنل بهداشتی ارائه می دهد.

تصمیم راهبردی آنها برای تحول در روش شناسی چهره به چهره با تحویل محدود آنلاین به یک اکوسیستم جامع آموزش در محیط کار مودل Moodle Workplace ، منجر به ادغام یکپارچه دوره های پیری و سلامتی در انجمن نروژ برای سیستم یادگیری آنلاین مقامات محلی و منطقه ای ، دوره جوانسازی شده است. ساختار ، بار اداری را کاهش داده و واحد را برای فرصت های جدید قرار داده است .

زیرساخت های یادگیری آنلاین eFaktor ،  Aging and Health با ارائه دهنده خدمات معتبر Moodle Premium ، منجر به انتشار بهتر یادگیری حرفه ای و به نوبه خود مراقبت بالینی از بیماران مسن در سراسر نروژ شده است.


درباره سالمندی و سلامت و مودل Moodle Workplace

سالمندی و سلامت یک سرویس شایستگی ملی است که با شرایط و بیماریهای مربوط به سن کار می کند ، به ویژه با کارکنان خط مقدم که با بیماران مبتلا به زوال عقل کار می کنند. این سرویس که در سال 1997 شکل گرفت ، کمک و دانش حرفه ای را در قالب دوره های کوتاه ، دیپلم و گواهینامه به 60،000 پرسنل بهداشتی در سراسر نروژ ارائه کرده است. علاوه بر این ، سالمندی و سلامت یک سازمان تحقیقاتی است که در پروژه های تحقیقاتی ملی و بین المللی مشارکت می کند و محققان و دانشجویان دکتری خود را به کار می گیرد تا زمان اجرای تحقیقات را در مراقبت های بالینی عملی کوتاه کند. این خدمات عمدتا توسط اداره بهداشت نروژ و بیمارستانی که این سرویس به آن متصل است تأمین می شود.


چالشارائه محتوا برای کارکنان مراقبت های بهداشتی در سراسر نروژ

هدف سالمندی و سلامت ، آموزش هرچه بیشتر افراد در زمینه پیری و زوال عقل است.

هیلده هایملی ، مدیر آموزش و سرپرست آموزش و پرورش می گوید: “ما تعداد زیادی کارمند بهداشتی در سراسر نروژ داریم و نیاز به دید داریم تا ببینیم چه پرسنلی چه دوره هایی را گذرانده اند و این دوره ها در دسترس و رایگان هستند. ما می خواهیم بر توسعه محتوا و تحقیق تمرکز کنیم ، نه اینکه منابع و زمان خود را در مورد مسائل فنی سوزانیم. ”

Jon Angelskår ، هماهنگ کننده دیجیتال سالمندی و سلامت ، برخی از چالش های فنی واحد را هنگام شروع پروژه در سال 2019 توضیح می دهد.  “قبل از پروژه ، ما چندین روش مختلف برای ارائه دوره ها و برنامه های خود داشتیم. بسیاری از دوره ها به صورت رو در رو برگزار شد در حالی که برخی دوره ها بر روی یک پلت فرم مبتنی بر Moodle که توسط بیمارستان اداره می شد ارائه شد. در حالی که رابط کاربری کاملاً قدیمی بود ، ما از فرصتهای موجود در آن لذت بردیم. ما همچنین یک ماژول اصلی آموزش الکترونیکی داشتیم که بصورت سفارشی در وب سایت ما ساخته شده بود و با هیچ سیستم دیگری ادغام نشده بود. ما باید بتوانیم دوره هایی را در اکوسیستم های یادگیری یا پورتال های دیگر سازمان ها ارائه دهیم ، اما مدیریت آن دوره ها را حفظ کنیم . ”

علاوه بر این ، ماهیت متفاوت و محدود سیستم ها به این معنی است که انعطاف پذیری و تعامل محدودی در تحویل آنلاین وجود دارد و حتی برای تغییرات کوچک ، که هزینه قابل توجهی را متحمل می شود ، به کمک نیاز است.


رویکرد: یک پلت فرم انعطاف پذیر است که به طور یکپارچه با دیگر زیرساخت های آموزش الکترونیکی ادغام می شود

تعدادی از پلتفرم های جایگزین از طریق رویکرد وسیع پروژه شامل مراحل شناسایی نیاز کلی پروژه ، نیازهای بازار هدف ، نقاط قوت و ضعف سیستم های کنونی پیری و سلامت و تجزیه و تحلیل راه حل های جایگزین مورد بررسی قرار گرفت.

یک الزام اصلی این بود که سیستم باید انواع روش های تدریس یا رویکردهای آموزشی را برای دسترسی فراگیران به مطالب آموزشی ، تعامل با آن و نشان دادن دانش به دست آمده به فراگیران ارائه دهد. با این حال ، به عنوان دوره های پیری و یادگیری بدون نیاز به قابلیت های گسترده کلاس ، به صورت غیر همزمان ارائه می شود.

علاوه بر این ، Aging and Health به سیستمی نیاز داشت که بتواند بدون نیاز به ترک یک پلتفرم برای انتقال به پلتفرم دیگر ، با زیرساخت های مهارتی دیگر سازمان ها یکپارچه شود .

قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری نیز بسیار مهم تشخیص داده شد – هر سرمایه گذاری که انجام شود باید در طولانی مدت بازدهی داشته باشد. با گروه پشتیبانی فنی محدود ، Aging and Health همچنین تشخیص داد که سیستم باید هرگونه بار اداری و الزامات برای پشتیبانی فنی را کاهش دهد .

سالمندی و سلامت زمان خود را صرف این می کردند که سیستم جدید چه تاثیری بر توصیف شغل داشته باشد ، چه مهارت های جدیدی مورد نیاز است ، چه کسی مسئول مشاغل جدید است و چه کسانی دوره هایی را راه اندازی می کنند. Jacob Svenningsen ، مدیر ارتباطات می گوید: “ما تمام منابع خود را ترسیم کردیم و بر کارهایی که باید انجام دهیم نظارت خوبی داشتیم.”

“ما در eFaktor فرود آمدیم تا در شناسایی راه حل مناسب به ما کمک کند. ما برای یک دیدگاه عینی درخواست کردیم و به آن رسیدیم. آلف مارتین جانسون اطمینان داد که ما یک رویکرد پروژه عمیق را دنبال می کنیم که به ما امکان می دهد بهترین مناسب برای نیازهای خود را تشخیص دهیم و آن محل کار Moodle بود. ”


راه حل: محل کار Moodle: سفارشی سازی ، قابلیت همکاری و یادگیری شخصی

eFaktor ارائه دهنده خدمات مجاز Moodle Premium ، پروژه را از طریق یک قرارداد مشاوره مدیریت کرد که منجر به ایجاد مدل آموزشی برای دوره های آنلاین آنلاین خاص و سپس راه اندازی و انتقال دوره های موجود Aging and Health از مکان های مختلف به یک سیستم متمرکز در محل کار Moodle شد.

این به دوره های پیری و سلامت اجازه می دهد تا با سیستم ها و سازمان های مختلف سازگار باشند. به طور خاص ، این اجازه می دهد تا دوره های سالمندی و سلامت به طور یکپارچه در KS-learning (KS) ، انجمن نروژ برای مقامات محلی و منطقه ای و بزرگترین سازمان کارفرمایان عمومی نروژ قابل دسترسی باشد.

Angelskår می گوید: “KS به 200،000 کاربر فعال در سراسر نروژ از طریق Moodle آموزش می دهد ، تقریباً نیمی از آنها کارکنان مراقبت های بهداشتی و بازار هدف ما هستند. ما می خواستیم کنترل همه طراحی دوره ، محتوا و ارائه را حفظ کنیم ، بنابراین مزیت ما در انتخاب Moodle این بود که محتوای ما می تواند به راحتی از طریق اکوسیستم آنها ارائه شود و به طور کلی یکسان به نظر برسد ، اما ما می توانیم کنترل محتوا را حفظ کرده و آن را به اشتراک بگذاریم از طریق ابزارهای یادگیری قابلیت همکاری

زیرساخت Moodle Workplace همچنین بار اداری مدیریت حجم بالای کاربران را کاهش داده است. LTI Moodle Workplace اجازه داد که اکوسیستم به طور ایمن به سیستم شناسه نروژی ، ID Gate متصل شود. این اجازه می دهد تا داده های کاربر مربوطه بدون نیاز به ایجاد ورود به سیستم مدیریتی به اکوسیستم یادگیری وارد شوند.

ویژگی برنامه مشترک Moodle Workplace همچنین به مدیران درون شهرداری ها این امکان را می دهد که دوره های مربوط به زبان آموز را بدون نمایش همه دوره های موجود از طریق پیری و سلامت اختصاص دهند.


نتایج: یک سیستم کارآمد آموزش الکترونیکی که پیری و سلامت را قادر می سازد بر توسعه محتوا و تحقیقات تمرکز کند

هایملی می گوید: “راه حل Moodle Workplace برای خدمات ما بسیار مثبت بوده است.” “همه ما از امکاناتی که Moodle Workplace در اختیار ما قرار می دهد ، نیرو می گیریم و جان می گیریم. ما می توانیم از انیمیشن ها ، پادکست ها ، ویدئوها ، انواع ابزارهای مختلف استفاده کنیم که دوره های ما را سرزنده و سرگرم کننده می کند. ما از فرصت های ایفای نقش و تسهیل یادگیری از طریق فعالیت ها و ارزیابی ها خوشمان می آید. این یک منحنی یادگیری شدید بوده است ، اما این سیستم به ما اجازه می دهد تا بر توسعه محتوا و تحقیق تمرکز کنیم ، نه اینکه منابع و زمان خود را در مورد مسائل فنی سوزانیم . ما بسیاری از افراد دارای اعتبار بالا در سازمان خود داریم و می خواهیم آنها از نقاط قوت خود استفاده کنند و در مسائل مربوط به ارائه دوره ها تحت فشار یا محدودیت قرار نگیرند. ”

این سیستم همچنین ظرفیت گزارش دهی را در دو سطح بهبود بخشیده است. به عنوان مثال ، مدیران درون شهرداری ها می توانند پیشرفت فراگیران را ردیابی کرده و پیشرفت های اکوسیستم یادگیری را اطلاع دهند. این امر همچنین به شفافیت و ظرفیت پیری و سلامت اجازه می دهد تا گزارش های سطح بالایی را برای نهادهای تامین کننده مالی تهیه کند.

Svenningsen می گوید: “زیرساخت Moodle اعتماد نهادهای تأمین کننده را در مورد توانایی ما در ارائه خدمات تقویت کرده است ، که ما را به شدت برای فرصت های جدید ، به ویژه با ظرفیت ارائه آموزش الکترونیکی ، که یک نیاز اساسی در بسیاری از قراردادهای بخش دولتی است ، قرار داده است.”

با یک تیم فنی کوچک داخلی ، همکاری با eFaktor نیز برای موفقیت پروژه بسیار مهم بوده است.

آنجلسکر می گوید: “سیستم بار فنی ما را به شدت کاهش داده است.” “ما می توانیم ادغام را به سیستم های دیگر ارائه دهیم ، در واقع این یک مزیت کلیدی است ، در کنار انعطاف پذیری پلت فرم و سهولت مدیریت کاربر. eFaktor شریک مورد اعتماد ما است ، ما نمونه خود را با آنها و آنها میزبانی می کنیم و در صورت نیاز به ما پشتیبانی می کنند ، که بسیار مهم است زیرا ما یک تیم فنی کوچک داریم . ”

“یکی از اهداف ما آموزش پیری و سلامت بود تا بتواند به تنهایی دوره های آنلاین ایجاد کند ، به طوری که ما در صورت نیاز از آنها پشتیبانی فنی می کنیم. آلف مارتین جانسن ، مدیرعامل eFaktor می گوید ، آنها قدرت دارند تا آنجا که می توانند انجام دهند و ما آنجا هستیم. ”

eFaktor با طراحی و اجرای بسیاری از تاسیسات مودل در مقیاس بزرگ در بازار نروژ مورد احترام و اعتبار است.

” هیلده هایملی ، مدیر آموزش و سرپرست آموزش و پرورش ، ” کاربران از تحویل ما راضی هستند ، ما بازخوردهای بسیار خوبی دریافت می کنیم و در نهایت ، این برای بیماران سالمند در نروژ بهتر است . ”

سامیتیس ، سرویسهای ابری مدیریت آموزش الکترونیکی مودل MOODLE LMS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با واحد فروش و مدیریت